header bg

NASLOVNA STRAN

| Nič vas ne stane, da ste dobrodelni. Podarite 1% svoje dohodnine! Podprite naše delovanje in namenite PGD Drenov Grič - Lesno Brdo 1% vaše dohodnine. Hvala vam. Na pomoč!

| Namenitev dela dohodnine za donacije |

| Obrazec za namenitev dela dohodnine za donacijo | 

 

| PGD DRENOV GRIČ LESNO BRDO, GASILSKI KROŽEK - 2023/2024 |  | VABILO |  | PRISTOPNA IZJAVA | 

 

| 9. mladinsko tekmovanje za pokal PGD Drenov Grič - Lesno Brdo in memorial Matevža Haceta, bo v soboto 16.9.2023 ob 9.uri v športnem parku ŠD DREN. |

 

| ČASOVNICA_PIONIRKE, PIONIRJI, MLADINKE, MLADINCI |

| PRIJAVNI LIST _ MLADINSKO |

| REZULTATI: PIONIRKE, PIONIRJI, MLADINKE, MLADINCI |

| REZULTATI: PIONIRJI ZMANJŠANA ENOTA |

| 18. člansko tekmovanje za pokal PGD Drenov Grič - Lesno Brdo in memorial Matevža Haceta, bo v soboto 16.9.2023 ob 14.uri v športnem parku ŠD DREN |

| Tekmovanje starejših gasilk in gasilcev za pokal PGD Drenov Grič - Lesno Brdo in memorial Matevža Haceta, bo v soboto 16.9.2023 ob 15.00 uri v športnem parku ŠD DREN |

| RAZPIS |

| ČASOVNICA _ČLANICE A, ČLANI A, ČLANI B, ČLANICE B, STAREJŠE GASILKE, STAREJŠI GASILCI |

| PRIJAVNI LIST _ ČLANICE, ČLANI |

| PRIJAVNI LIST _ STAREJŠE GASILKE, STAREJŠI GASILCI |

| OBVESTILO O POPOLNI ZAPORI CESTE ZA TEKMOVANJE |

| REZULTATI: ČLANSKO TEKMOVANJE|

 

| GZS | Državno gasilsko tekmovanje za memorial Matevža Haceta za leto 2023 bo potekalo 23. in 24. septembra 2023 v Gornji Radgoni, v sklopu 9. Mednarodnega sejma obrambe, varnosti, zaščite in reševanja na površinah Pomurskega sejma. V soboto, 23. 9., bomo organizirali mladinsko državno tekmovanje, v nedeljo, 24. 9. 2023, pa člansko državno gasilsko tekmovanje.

| AKTUALNE NOVICE, ČASOVNICE....|

| PGD Drenov Grič – Lesno Brdo Vabi na družinski kolesarski izlet v Podlipo »TOUR THE PODLIPA v nedeljo,  1.10.2023, odhod ob 10.00 uri v športnem parku.

| VABILO |

| PRIJAVA |

 

 

 

 

Tekmovanja

22-04-2015

Tekmovanja

27.5.2023 je na tekmovanju v gasilski orientaciji GZ Vrhnika, ki je potekalo v Ligojni v organizaciji Mladinskega sveta GZ Vrhnika in PGD Ligojna. Iz našega društva je sodelovalo  8 ekip...

Podrobneje

Organizacija

22-04-2015

Organizacija

  19.8..2023 je potekala gasilska parada ob prevzemu novega gasilskega vozila GVC-1 PGD Bevke. Slavnostne parade so se udeležili Jelovšek Borut, Ban Žane, Klevišar Blaž, Friškovec Franci in praporščak Velkavrh Janez. |...

Podrobneje

Operativa

22-04-2015

Operativa

  24.6.2023 je potekal slavnostni sprejem novega gasilskega vozila GVC-1 PGD Bevke. Slavnostnega sprejema se je udeležilo 5 operativnih gasilcev PGD Drenov Grič-Lesno Brdo. 9.6.2023 smo izvozili na intervencijo na Dragomer v...

Podrobneje

Družabni dogodki

22-04-2015

Družabni dogodki

22.6.2023 je Janez Podboj dolgoletni predsednik in član UO PGD Drenov Grič-Lesno Brdo ter član UO GZ Vrhnika praznoval jubilejnih 60 let. Ob tej priložnosti je bila na njegovem domu...

Podrobneje

Podmladek arhiv

7.10.2014, Gasilci na OŠ Drenov Grič

Oktober je mesec požarne varnosti, zato so nas obiskali gasilci PGD Drenov Grič-Lesno Brdo. Franci nam je na kratko povedal, kaj moramo narediti, če kje opazimo požar ali kakšno drugo nesrečo. Kako so opremljena gasilska vozila, ki jih gasilci uporabljajo na intervencijah, nam je pokazal Igor. Žane in Blaž sta nam prikazala maščobni vzbuh. Bili smo presenečeni, kako hitro je olje v ponvi začelo goreti. Naučili smo se, da takega požara ne smemo gasiti z vodo. Goreče olje prekrijemo z mokro krpo. Oba Toneta sta pokazala, kako gori vnetljiva tekočina. Pogasila sta jo z ročnim gasilnim aparatom. Veseli smo bili, da smo se lahko nekateri tudi sami preizkusili v gašenju. Na naši šoli je v gasilskih vrstah veliko mladih gasilcev, ki se vsak teden pripravljajo na različna tekmovanja. Z gasilskim pozdravom Na pomoč. | Besedilo: Bernarda Novak | | VEČ...|

Pri gasilskem krožku se imamo zelo lepo. Tukaj se sprostimo in se malo razgibamo .Na gasilskih vajah se imamo super. S prijatelji se malo pozabavamo. Ko naredimo vse potrebno za dobrega gasilca vzamemo žogo in začnemo igrati nogomet. Ko odigramo nekaj iger smo vsi kondicijsko dovolj dobri in odidemo domov. Na tekmah se nismo kaj dosti dobro uvrstili saj imamo »ritarde« v skupini in nimajo pojma kako se sploh zvije cev. Ampak tukaj je tudi super Nejc in ima tako dobre gasilske sposobnosti da od njega kar se cedi gasilsko znanje. Takega gasilca si želi vsaka! Ampak da ne pozabim omeniti mojega prijatelja Klemena ki je tudi skoraj tako dober kot jaz,manjka mu samo še boljša pripravljenost na celotno vajo. Kot sem že v prejšnjem odstavku povedal imamo zelo slabo ekipo, zato bi bilo dobro da zamenjamo ekipo. Kot pa upam da se strinjajo starejši člani ekipe bi nam lahko kupili nove obleke vsakemu svoje! Lahko bi nam naredili poleti kakšen piknik ali pa nam naredili fitnes da bi bili gasilci se bolj uspešni kot smo sedaj. Skratka prišel sem do dejstva da nam gasilci dajejo premalo poplačano za naš trud. Upam da se nas bo prošnja uresničila in da bomo v slišani. | Besedilo: Nejc Tome |

Leto 2012 smo zaključili tudi z nekaj uspehi. Zato smo v petek, 14.12. za mladino naredili simboličen zaključek in jih nagradili za njihov uspeh ter tudi pogum. Za začetek smo se šli igro Gnilo jajce. Začele so jo pionirke, nato pa so pionirji kar kapljali zraven. Nastal je ogromen krog  in veliko smeha. Razdelili smo čokolado in naredili gasilsko sliko. Nekateri so odšli domov, ostali pa smo se šli igro Bratec reši me. Igra bi se kar nadaljevala in nadaljevala, a nas je prehitela ura. Za mlade gasilce so se začele počitnice. | Besedilo: Klara Jelovšek | Foto: Urška Jelovšek |

V letu 2012 je voščilnice, ki smo jih poslali drugim društvom in organizacijam, ki sodelujemo z njimi, izdelala enota pionirk. Temu smo namenili 2 gasilski vaji in sicer v petek, 30.11. in 7.12. Idejo je prispevala mentorica. Dekleta so ustvarjala, nekajkrat pa so se tudi malo 'napackale'. Izdelovale so smrečice, na katere so prilepile vato in nato še luknjane krogce, ki so predstavljali okraske. To smo prilepili na podlago in na vrh 'postavili' božično zvezdo. Voščilnice so izgledale fantastično.| Besedilo: Klara Jelovšek | Foto: Petra Jelovšek |

V petek, 16.11.2012, sta se ekipi pionirjev in pionirk z mentorji odzvali na povabilo mladine in mentorjev  PGD Verd. Ogledali smo si policijsko postajo na Vrhniki. Ker nas je bilo tako veliko, smo se razdelili v 2 skupini: prva se je izpred gasilskega doma odpravila ob 17.30 uri, druga pa malo kasneje. Na policijski postaji nas je sprejel policist g. Vili Jereb. Predstavil nam je pripomočke in delo policistov, poudarek pa je bil tudi na varnosti otrok na cesti ponoči (in seveda tudi podnevi). Naši mali gasilci so bili ravno prav opremljeni, saj smo jim mentorji naročili, naj s seboj prinesejo stvari, s katerimi bodo ponoči postali bolj vidni (kresničke, odsevni trakovi, naglavne luči). Gospod policist je odgovoril na veliko vprašanj, ki bi se lahko vrstila dolgo v noč. Otroci so posredovali svoje dotedanje znanje in tudi izkušnje. Nato smo si ogledali še ostale prostore, ki jih policisti uporabljajo v različne namene. Policist nam je predstavil primer kraje in nas podučil, kako se mu lahko izognemo. Obe enoti sta se domov odpravili polni novih spoznanj, saj sta se veliko novega naučili. Zahvaljujemo se PGD Verd za povabilo. | Besedilo in foto: Klara Jelovšek |